درمان های گیاهی وخواص آنها

ساخت وبلاگ
چکیده : برای تقویت انرژی جوانه ویا دانه گندم بخورید "جوانه گندم" فرآورده ارزشمندی از گندم است و میتواند به ر... با عنوان : درمان های گیاهی وخواص آنها بخوانید :

برای تقویت انرژی جوانه ویا دانه گندم بخورید

"جوانه گندم" فرآورده ارزشمندی از گندم است و میتواند به رشد کودکان و همچنین به تقویت انرژی بزرگسالان کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز, گندم کمی گرم و از نطر رطوبت معتدل است و جز بهترین غذاهاست. نانی که از گندم سالم و بدون کود شیمیایی تهیه شده است و مایع خمیر آن طبیعی باشد و فرصت کافی برای تخمیر داشته و با حرارت ملایم پخته شده باشد, جزو غذاهای اصلی انسان میشود.

گندم را میتوان مانند حبوبات دیگر پخت و به عنوان یک غذای مقوی از آن استفاده کرد و بهتر است برای جلوگیری از نفخ آن کمی شکر و دارچین به آن اضافه کرد و برای چاق کردن افراد لاغر مفید است.

معمولاً یک مشت گندم برای هر نفر کافی است." کاچی" که از تاب دادن آرد گندم و سپس مخلوط کردن با آب و شکر به دست میآید, غذای سالم و ارزانی است که در اختیار همه است و اگر کمی پودر بادام یا خلال بادام به آن اضافه شود برای چاق کردن افراد لاغر غذای خوبی است.

"جوانه گندم" فرآورده ارزشمندی از گندم است و میتواند به رشد کودکان و همچنین به تقویت انرژی بزرگسالان کمک کند.

طرز تهیه آن اینچنین است که مقداری گندم داخل یک کاسه آب میریزیم و هر روز آب آن را عوض میکنیم. البته اگر در جای گرم قرار داشته باشد و یا در فصل گرما باشد باید روزی 2 بار آب آن را عوض کرد بعد از 3 الی 4 روز جوانه نقرهای رنگی از گندم بیرون میزند و در این مرحله آب را خالی کرده گندم را داخل دستمال نخی در یک دیس پهن میکنیم و روی آن با دستمال میپوشانیم.

به طور متناوب هر وقت که گندمها آب نداشته باشد, روی پارچه را با آب نم ناک میکنیم و پس از گذشت چند روز جوانهها بلند میشود و هنگامی که به اندازه یک بند انگشت رسید قابل مصرف است.

از جوانه گندم میتوان در سوپ, سالاد, سمنو و حتی میتوان آن را خشک کرد و در آسیاب آرد کرد و برای پخت شیرینی و حلوا مورد استفاده قرار داد.

سلامت نیوز: برای تقویت انرژی جوانه گندم بخورید

درمانی ها با پرتغال یا نارنج

سرفه های خشک ازاردهنده را با بخارپزکردن
و خوردن این معجون درمان کنید!
معجزه پرتقال بخارپز در درمان سرفه های خشک ،مزمن و الرژیک
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺭﺍﻫﻬﺎﯼ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﺸﮑﯽ ﮔﻠﻮ ،ﺳﺮﻓﻪ ﻫﺎﯼ ﺧﺸﮏ و مزمن ،ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻃﺐ ﺳﻨﺘﯽ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ معجون ﭘﺮﺗﻘﺎﻝ ﺑﺨﺎﺭﭘﺰ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺑﺪﯾﻦ ﺷﺮﺡ ﮐﻪ: ﺍﺑﺘﺪﺍ ﯾﮏ ﻗﻄﻌﻪ ﺑﺎﺭﯾﮏ ﺍﺯ ﺳﺮ ﭘﺮﺗﻘﺎﻝ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺭﺍ ﺑﺮﺵ ﺩﻫﯿﺪ ﻭ ﺟﺪﺍ ﮐﻨﯿﺪ . ﺳﭙﺲ ﯾﮏ ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎ ﺧﻮﺭﯼ ﻧﻤﮏ ﺑﻪ ﺍﻥ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﯿﺪ ،ﺳﺮﭘﻮﺵ ﺭﺍ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ،ﻭ ﭘﺮﺗﻘﺎﻝ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﮏ ﮐﺎﺳﻪ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﯿﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺩﺍﺧﻞ ﻗﺎﺑﻠﻤﻪ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ ﺁﺏ ﻣﯿﺮﯾﺰﯾﺪ،ﺁﻥ ﺭﺍ 10 ﺍﻟﯽ 20 ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺑﺨﺎﺭﭘﺰ ﮐﻨﯿﺪ،ﺁﺏ ﺩﺍﺧﻞ ﻗﺎﺑﻠﻤﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺁﺏ ﺩﺍﺧﻞ ﮐﺎﺳﻪ ﻧﺮﻭﺩ ﻭ ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﺩﺭﺏ ﻗﺎﺑﻠﻤﻪ ﺭﺍ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﺗﺎ ﺑﺨﺎﺭ ﭘﺰ ﺷﻮﺩ( ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﯿﺪ ﭘﺎﯾﻪ ﺍﯼ ﺭﺍ ﺯﯾﺮ ﮐﺎﺳﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﯿﺪ ﺗﺎ ﺳﻄﺢ ﮐﺎﺳﻪ ﺍﺯ ﻗﺎﺑﻠﻤﻪ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺑﺎﺷﺪ) ﻭ ﺳﭙﺲ ﻣﺤﺘﻮﺍﯼ ﺩﺍﺧﻞ ﭘﺮﺗﻘﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻗﺎﺷﻖ ﭼﺎﯾﺨﻮﺭﯼ ﺗﺎ ﺁﺧﺮ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﯿﺪ .ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺁﺏ ﺑﺎﻗﯿﻤﺎﻧﺪﻩ ﺩﺭ ﮐﺎﺳﻪ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﯿﺪ .ﻣﺰﻩ ﺍﺵ ﺗﺮﺵ ﻭ ﺷﻮﺭ، ﺍﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﻔﯿﺪ ﻭ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﯽ ﻧﻈﯿﺮﯼ ﺍﺳﺖ .
ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺵ ﺑﻪ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺁﺯﻣﺎﯾﺶ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﻭﺷﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻨﺪ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺳﺮﻓﻪ، ﺑﺨﺼﻮﺹ ﺳﺮﻓﻪ ﻫﺎﯼ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
دوستانی که با این درد مشکل دارند حتما امتحان کنید تا معجزه ان راببینید

فواید شلغم برای درمان های خانگی

شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.
خواص شلغم آنقدر زیاد است كه می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند كه این گیاه چقدر فایده درد تمام باغچه های خانه خود را شلغم میكاشتند و هر روزه از آن استفاده می كردند .

1)شلغم مقوی است.
2)شلغم اشتها آور است.
3)شلغم ضعف جنسی را درمان كرده و اسپرم را زیاد می كند.
4)شلغم سرفه را تسكین می دهد.
5)ترشی شلغم بهترین نوع ترشی است زیرا مقوی معده و روده ها و اشتها آور است.
6)آب شلغم قند خون را پائین می آورد.
7)تخم شلغم را اگر سرخ كرده و بخورید برای ضعف جنسی موثر است.
8)اگر گلو درد دارید آب پخته شلغم را قرقره كنید.
9)خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت است.
10)آنهایی كه حافظه ضعیف دارند حتما باید شلغم بخورند زیرا ثابت شده است كه شلغم حافظه را تقویت می كند.
11)شلغم شب كوری را درمان می كند.
12)شلغم بعلت داشتن ویتامین B1 علاج كم خونی است.
13)شلغم برای رشد و نمو استخوانها مفید است بنابراین زنان باردار و شیرده حتما باید از آن استفاده كنند .
14)زن حامله ای كه در مدت بارداری شلغم خورده باشد بچه اش زودتر رشد كرده ، زودتر حرف می زند و حتی زودتر راه می افتد و در مقابل امراض مقاومت بیشتری خواهد داشت .
15)آنهایی كه غده تیروئیدشان كم ترشح می كند باید حتما شلغم بخورند زیرا شلغم بعلت داتشن ید فراوان ترشحات غده تیروئید را تنظیم می كند .
16)شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان است و حتی گسترش سرطان را متوقف می كند .
17)شلغم درمان بسیاری از بیماریهای پوستی است.
18)شلغم پخته بهترین دارو برای برونشیت است.

و بالاخره سعی كنید كه در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماریهای تنفسی اقلا چند بار در هفته شلغم بخورید شلغم پخته بهترین صبحانه است .
شلغم در هوای سرد بسیار خوب رشد می‌کند و شاید به همین دلیل است که در درمان بیماری‌های فصل سرد و ریوی به کار می‌رود.
از تمام قسمت‌های شلغم شامل غده شلغم، ریشه، برگ و دانه می‌توان استفاده کرد؛
چرا که از مواد موثر آن می‌توان به آب، سدیم، پتاسیم، آهن، پروتیین، فسفر، مواد چربی، مواد نشاسته‌ای، کلسیم و ویتامین هایB١، B٢، B٣ اشاره کرد که مواد موثر دارویی آن شامل ویتامین‌ها و املاح است.
شلغم مقوی و اشتهاآور است و سرفه را تسکین می‌دهد. آب شلغم قند خون را پایین می‌آورد. ضعف عصبی را درمان کرده و اسپرم را زیاد می‌کند. ترشی شلغم مقوی معده و روده و شلغم پخته بهترین دارو برای برونشیت است. برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی نیز چند شلغم می‌تواند مفید باشد.
شلغم برای آنهایی که غده تیروییدشان کم‌ترشح می‌کند مفید است و ترشحات تیرویید را زیاد می‌کند
همچنین برای رشد و نمو استخوان‌ها مفید است و به علت داشتن ویتامینB١، علاج کم‌خونی است.
کسانی که حافظه ضعیف دارند شلغم بخورند.
شب‌کوری را درمان می‌کند.
خوردن آب شلغم درمان‌کننده جوش صورت است. اگر گلودرد دارید آب شلغم را قرقره کنید.

نمک از مهمترین علل سنگ‌سازی کلیه است***

یکی از مهمترین علل سنگسازی کلیه، نمک است،
مصرف لیموی تازه و هندوانه(تربوز) در فصل تابستان تا حدود زیادی از تشکیل سنگ در سیستم ادراری و کلیوی جلوگیری میکند.

دوغ یکی از ترکیبات غذایی است که سرشار از کلسیم، پروتئین و نمک بوده و یکی از عوامل تشدید کننده سنگسازی در کلیه است.

احتمال ابتلا به سنگ کلیه در افراد دیابتی بیشتر از افراد معمولی است.

✔ علائم سنگ کلیه ادامه داد:
دردهای پهلو، وجود خون در ادرار، سوزشهای ادراری مزمن، سابقه خانوادگی و بالا بودن اسید اوریک خون از علائم این سنگ است.

درمان فشار خون با تخم کاهو

تخم کاهو، گشنیز، کاسنی، خُرفه در درمان فشارخون مؤثرند.فشارخون نیرویی بوده که انقباض قلب ایجاد میکند

این نیرو برای برقراری گردش مناسب و مداوم خون در کلیه عروق ضروری است. قلب باید حداقل فشاری را درون دستگاه گردش خون حفظ کند تا بر مقاومت ناشی از کیلومترها عروق کوچک (مویرگها) پیروز شود و خون نیز هنگام رسیدن به بافتها، از فشار کافی برای انجام مبادلههای شیمیایی برخوردار باشد. سردردهای مکرر، دیدن ذرههایی در هوا، وزوز کردن گوشها و احساس سرگیجه و ضعف، سنگینی قلب و تنگی نفس پس از کار بدنی از نشانههای بیماری فشارخون هستند.

بالا بودن فشار خون، قلب را ناچار به تحمل فشار بیشتری میکند و در صورت ادامه وضع، باعث افزایش حجم و آسیب دیدن آن میشود. همچنین ممکن است تحت فشار بیشتر، عروق خونی آسیب دیده و کار بافتها و اندامهایی که این عروق، خون را به آنها میرسانند دچار اختلال شود. قلب، مغز، کلیهها و چشمها ازجمله اندامهایی هستند که بیشتر آسیب میبینند. چاقی، بیماری قند، افزایش اسید اوریک و چربیهای خون (کلسترول، لیپیدها، تری‌گلیسیریدها) و مصرف قرص ضد بارداری از جمله عواملی هستند که فرد را مستعد فشارخون میکنند.

این بیماری با گیاهان دارویی اولیو، کراتاکوس کمپوزه، برگ زیتون، چای مکه، قراقات، عناب، زرشک، سنبل الطیب، سیر، مخلصه فشار خون قابل درمان است. بیماران میتوانند ۲۰ گرم قراقات، ۲۰ گرم برگ زیتون و ۲۰ گرم چای ترش را پودر کرده و سپس یک قاشق مرباخوری از دارو را در یک استکان آبجوش دم و میل کنند. همچنین تخم کاهو، گشنیز، کاسنی، خُرفه را به مقدار مساوی نرم سائیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری مصرف کنند

انجیر خشک

انجیر خشک سرشار از گونه های مواد معدنی، ویتامین‌‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها است. اگرچه باید این را هم بدانیم که کالری انجیر خشک، چند برابر کالری انجیر تازه است. به‌ گونه ای که هر ۱۰۰ گرم آن چیزی حدود ۴۹ کیلوکالری انرژی دارد. انجیر تازه، آنتی‌اکسیدان‌هایی توانا مانند ویتامین‌های A، E و K دارد.
ترکیب این آنتی‌اکسیدان‌ها باهم می‌تواند با مبارزه با رادیکال‌های آزاد، خطر دچاربه بیماری‌هایی مانند سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌های تحلیل‌برنده را کم کند.
پژوهشگران دریافته‌اند که اسید کلروژنیک موجود در انجیر می‌تواند کمک زیادی به کاهش سطح قند خون و کنترل گلوکز خون در بیماران دیابتی بکند.
ویتامین‌های گروه ‌B که برای متابولیسم کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها در بدن مورد نیاز هستند هم به‌وفور در انجیر تازه پیدا می‌شوند. این میوه شیرین، منبع خوبی برای دریافت کلسیم، مس، پتاسیم، منگنز، آهن، سلنیوم و روی است. هر ۱۰۰ گرم انجیر خشک حدود ۶۸۰ میلی‌گرم پتاسیم، ۱۶۲ میلی‌گرم کلسیم و ۲.۰۳ میلی‌گرم آهن دارد. پتاسیم موجود در انجیر باعث کنترل فشار خون و ضربان قلب می‌شود.

 مخلوط سیر و لیمو، گرفتگی رگ ها را برطرف می کند

دوستانیکه مشکل گرفتگی رگ های قلبی،
یا مشکل چربی خون بالا،یا مشکل سایش دندان (دندان قروچه) و یا جرم دندان دارید . . .

این نوشیدینی معجزه آسا را حتما امتحان کنید

اگر دچار گرفتگی رگ های قلبی شده اید، نیازی به عمل قلب باز ندارید، زیرا گرفتگی رگ ها پس از این، شما را آزار نخواهد داد. فقط کافی است، روزی نصف استکان (معادل 30 سی سی) از این نوشیدنی غلیظ و طبیعی را میل نمایید تا مشکل تان به کلی برطرف گردد.

افرادی که مشکل چربی خون بالا دارند و میزان کلسترول بد (LDL) در آنها بالاست و رگ های بدن آنها در اثر رسوب چربی ها دچار گرفتگی شده است ، پس از مصرف این محلول می توانند شب ها بدون پریشانی خاطر، خواب راحت و آسوده ای داشته باشند.

همچنین مصرف این محلول، برای کسانی که سایش دندان (دندان قروچه) و یا جرم دندان دارند، مفید است.

طرز تهیه:

30 عدد حبه ی سیر را پوست بگیرید و همراه با 5 عدد لیمو ترش (شیرازی) با پوست که قبلا هسته های آنها را گرفته اید، در هم زن (میکسر) بریزید. پس از آن که همه ی محتویات در میکسر له شد، با یک لیتر آب مخلوط نموده و بجوشانید (نکته ی مهم: فقط و فقط، یک بار جوش بخورد).

پس از سرد شدن، آن را از صافی رد نمایید و محتویات را داخل یک شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

طرز مصرف:

روزانه نصف استکان از این نوشیدنی (به اختیار خودتان قبل یا بعد از غذاهای اصلی) را میل نمایید. پس از گذشت سه هفته ، احساس جوانی و شادابی در تمام وجودتان قابل لمس خواهد بود، زیرا تمامی گرفتگی های رگ های بدن و سایر عوارض آن مثل دید کم و سنگینی گوش برطرف خواهد شد.

به یاد داشته باشید، بعد از مصرف یک دوره ی سه هفته ای، باید هشت روز استراحت کرده و سپس دومین دوره ی مصرف سه هفته ای را شروع کنید. به این ترتیب یک تاثیر مطلوب را تجربه خواهید کرد. این دوره ی درمان ارزان و بی ضرر را می بایست هر ساله تکرار کنید.

البته باید گفت که با خوردن این نوشیدنی، هیچ کس بوی نامطلوب سیر را از شما احساس نخواهد کرد.
(اگر مشکل قلبی دارید، بهتر است قبل از مصرف این مخلوط با پزشک خود مشورت کنید).

خواص خرما:

خرما دارای خواص بسیار زیادی از جمله بازگشت انرژی و جوانی از دست رفته است که در قرآن و دیگر کتاب های مقدس نیز به خواص این میوه شفابخش اشاره ویژه شده است.

مردم صحرا هسته درخت خرما را در آورده و از آن نان می پزند این هسته را بو داده و از آن به عنوان قهوه استفاده می کنند، چرا که دم کرده آن بسیار مطبوع است یا حتی آن را در آب برای چند روز خیس کرده و به عنوان غذای مقوی به شترهای خود می دهند و معتقدند که این غذا از گندم و جو مقوی تر است.اثر دیگر معجزه آسای هسته خرما از بین بردن تورم پلک های چشم است؛ برای این منظور پمادی از هسته خرما درست کرده و آن را روی چشم می گذارند؛ این پماد برای رشد مژه های چشم نیز بهترین دارو است. در زمان های قدیم همواره خرما را برای قدرت و انرژی به کار می برده اند و هنوز بهترین میوه برای بازیافتن انرژی و قدرت جوانی است.گل های درخت خرما نیز خاصیت دارویی دارند و همچنین طعم گل های درخت خرما تلخ بوده و اثر مسهلی دارد.

طبع خرما گرم و خشک است؛ برای رفع خشونت و نرم کردن سینه ۵۰ گرم خرما در آب جوشانده صاف کرده روزی دو تا سه استکان بخورید، البته این برای افراد سرد مزاج بسیار خوب است، برای تقویت کلیه از شربت فوق استفاده کنید، کسانی که درد کمر یا درد مفاصل دارند، می توانند از شربت خرما که در شماره دو آمده است، استفاده کنند، اگر خرما با شنبلیله خورده شود برای سنگ مثانه مفید است.برای تقویت نیروی جسمانی خرما را در شیر تازه خیس کرده کمی دارچین بزنید و صبح به عنوان صبحانه بخورید و سپس کمی شیر بالای آن میل کنید، البته برای گرم مزاجان زیاد خوب نیست، کسانی که می خواهند سنگ مثانه شان خرد شود از دم کرده آن استفاده کنند.کسانی که یبوست دارند، سعی کنند هنگام استفاده از دم کرده خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند، به خاطر وجود ویتامین B در خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز سبب رشد است، فسفری که در خرما وجود دارد سبب سر زنده نگهداشتن سلول های عصبی می شود و برای کمبود آهن بسیار مفید است.

خواص درمانی زیره سبز
۱-ضد تشنج
۲-در دفع گاز معده و روده بسیار فید است
۴-قاعده اور و بهبود دهنده دردهای ناشی از قاعدگی
۵-در درمان مشکلات مثانه و کلیه مفید است
۶-برای رفع برونشیت از دم کرده زیره استفاده کنید
۷-برای دل درد کودکان مفید است
طریقه مصرف
۱ قاشق مربا خوری از تخم زیره سبز را در ۱ فنجان اب جوش دم کرده روزی ۳ بار بعد از غذا میل کنید
از مخلوط زیره با عسل در موارد ابتلا به دل درد استفاده کنید
۱ قاشق مربا خوری از پودر تخم زیره به غذا اضافه کنید تا نفخ غذا از بین برود

منبع آکا ایران

خواص دارویی شوید یا شعبد

خواص داروئی:
تخم شوید اثرات درمانی زیادی دارد منجمله بعنوان ضد تشنج ،‌ضد درد، نفخ شکم ، ادرار آور و برای تقویت معده بکار می رود .
برای کسانیکه اشتهای زیادی به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو است زیرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت می کند و انرژی به بدن می دهد . تخم شوید را می توان برای ناراحتی معده ، بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد . خانمهای شیر ده که شیر آنها کم است باید حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید یا در تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کنند بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شد .
طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد .
از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود ودام داران قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند . مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر 30 گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را ساکت کنند .
در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارند بهترین درمان شوید است . این نوع بیماران باید دم کرده شوید را آهسته آهسته بنوشند .
در چین حتی شوید را برای کمردردهایی که بعلت انقباض عضلانی باشد بکار میبرند .
یک نسخه قدیمی چینی برای باد فتق نیز از تخم شوید استفاده می کنند
همچنین افرادی که دارای بیماری چربی خون میباشند از علف شوید و تخم آن برای درمان بیماری استفاده نمایند که نحو استفاده تخم شوید به صورت جوشانده میباشد که روزانه باید به مقدار دو استکان مصرف نمایند و عرق شوید یک استکان بعد از نهار و شام.
منبع
خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - کتب طب سنتی

ساختند عطر های خوشبوه کننده از گیاهان

به جای آنها در منزل با روغنهای اسانس دار، بوی خوش را پراکنده کنید همه افشانه های خوشبوکننده و شمع های معطر گران قیمت را، کنار بگذارید.

نعنای تازه:

اسپری نعنا که طراوت خاص خود را به همراه می آورد ، دارای اسانس پرتقال است که می توانید در سرتاسر خانه تان از آن استفاده کنید. پیش از استفاده آن را کاملا تکان دهید.

خودتان اسپری نعنای تازه را بسازید.

برای تهیه آن به مواد زیر نیاز دارید:

- ده قطره روغن اسانس نعنافلفلی

- پنج قطره روغن اسانس لیمو

- پنج قطره روغن اسانس پرتقال

- دو قاشق غذا خوری عرق بهار نارنج

طرز تهیه

1- روغن ها و عرق بهارنارنج را با آب کافی مخلوط کنید تا محلولی به میزان 125 میلی لیتر، 1.2 پیمانه به دست آید.

2- این محلول را در بطری پمپ اسپری بریزید.

گل اسطوخودوس

قرنهاست که اسطوخودوس برای محافظت پارچه ها و لباس های گرانقیمت از شب پره ها، استفاده می شود. شما میتوانید این بسته های خوشبو را برای خودتان یا افراد دیگر درست کنید.

مواد مورد نیاز:

1- 1.2 پیمانه اسطوخودوس خشک

2- یک قاشق غذاخوری مرزنگوش خشک

3- یک قاشق غذاخوری آویشن خشک

4- 4 برگ بوی خشک و خوردشده

5- پوست پرتقال خشک و خوردشده( 1 پرتقال کامل)

6- یک قاشق غذاخوری جوزهندی

7- 2 قاشق غذاخوری پودر ریشه زنبق سفید

8- 20 قطره روغن اسانس دار اسطوخودوس

9- پارچه کتانی کوچک یا کیسه کوچک کتانی ( قابل تهیه از فروشگاههای صنایع دستی)

طرز تهیه

1- همه مواد گفته شده را با هم مخلوط کنید.

2- این مخلوط را در کیسه های کوچک کتانی بریزید و سرش را گره بزنید و با روبان به چوب لباسی خود وصل کنید.

ترب‌سیاهِ روسفید

ترب سیاه دوست دستگاه گوارش و کبد
در طب گیاهی و سنتی ترب سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد. از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به ویژه برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. به این ترتیب که این ترب باعث افزایش ترشح و دفع صفرا می‌شود. نقطه‌ی قوت دیگر ترب سیاه این است که باعث سم‌زدایی از کبد می‌شود. زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می‌خورید بعد از آن لازم است که به فکر سم‌زدایی از این عضو حساس بدن باشید. این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.

شربت ترب سیاه برای مقابله با سرفه
امان از زمانی که سرفه‌های پی در پی راه نفس آدم را بند می‌آورد. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی ترب سیاه یک درمان مفید و طبیعی نیست. شربت ترب سیاه باعث می‌شود که مخاط برونشیت روان شده و دفع شود. به همین دلیل هم برای درمان سرفه و مشکلات تنفسی فوق‌العاده است.
روش مصرف
ترب سیاه را شسته و پوست بگیرید و سپس خرد کنید. ترب‌های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه‌ی نازک شکر یا قند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله ریخته و روزانه 4 تا 6 قاشق میل کنید.

توجه توجه
شربت به دست آمده را بیش از 48 ساعت نگهداری نکنید. در صورت انسداد مجاری صفراوی از ترب سیاه استفاده نکنید.

آشنایی با 11 خاصیت گل کلم یا گلپی

1- پیشگیری از سرطان
مصرف گل کلم، احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان‌های پروستات، سینه، روده، تخمدان و مثانه را کاهش می‌دهد. محققان کانادایی در بررسی‌های خود دریافتند مصرف نصف پیمانه گل کلم در روز، احتمال ابتلا به سرطان پروستات را تا 52 درصد کاهش می‌دهد.
مصرف گل کلم همراه با زردچوبه در سلامتی مردان موثر است

2- کمک به هضم بهتر
گل کلم منبع خوبی از فیبر رژیمی محسوب شده که برای هضم بهتر غذا از اهمیت اساسی برخوردار است.

3- منبع آنتی‌اکسیدان‌ها
گل کلم، حاوی مقادیر فراوانی از آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که می‌توانند از ابتلا به انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی پیشگیری کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها، همچنین در تخریب رادیکال‌های آزاد که موجب پیری زودرس می‌شوند، دارای اهمیت اساسی هستند.

4- ضد التهاب
وجود اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین K در این سبزی، به پیشگیری از ایجاد التهاب مزمن که منجر به برخی بیماری‌ها مانند آرتروز، سرطان، دردهای مزمن و بیماری‌های خاص روده می‌شود، کمک موثری می‌کند.

5- مفید در بارداری
گل کلم دارای مقادیر فراوانی فولات (B9)، یک ویتامین B که برای یک بارداری سالم توصیه می‌شود، است. کمبود فولات در زنان باردار می‌تواند منجر به بروز برخی بیماری‌ها از جمله ایجاد برخی نقایص هنگام تولد و نیز کم وزنی نوزاد شود.
6- منبع ویتامین‌های گروه B
علاوه بر فولات، گل کلم سرشار از ویتامین‌های دیگر مهم B مانند نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و تیامین نیز هست.

7- کمک به سلامت قلب
گل کلم به روش‌های بسیاری از ابتلا به بیماری‌های قلبی در فرد پیشگیری می‌کند. گل کلم دارای ماده‌ای موسوم به آلیسین است که احتمال بروز بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

8- کمک به کاهش وزن
گل کلم ماده غذایی فوق‌العاده‌ای برای کاهش وزن محسوب می‌شود چرا که کم کالری بوده و به روش‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد برای نمونه می‌توانید آن را درون انواع سالادها رنده کرده و یا همراه با برنج آن را بپزید و یا آن را پخته و پوره کرده سپس آن را با پوره سیب‌زمینی مخلوط کنید.

9- تقویت حافظه
تازه‌ترین مطالعات نشان می‌دهد مصرف برخی انواع میوه و سبزی‌ها به ویژه گل کلم می‌تواند حافظه را تقویت کند. عصاره پنج نوع میوه و سبزی شامل گل کلم، سیب زمینی، پرتقال، سیب، و تربچه حاوی موادی است که تأثیر آن‌ها مشابه داروهای درمان آلزایمر است. بیشترین میزان این ماده در گل کلم یافت می‌شود.

10- دفع سموم توسط کبد

11- جلوگیری از ابتلا به آرتروز

چند نکته در مورد انار از دید پزشکان:
حال بگزارید از دید پزشکان و متخصصان تغذیه به بررسی خواص انار بپردازیم:
۱) پوست و ریشه انار ضد کرم
۲) انار معتدل، مقوی، ملین، ادار آور و ضد تشنگی
۳) اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود.
۴) کسانی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن
۵) انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود.
۶) انار شیرین سرفه را تسکین می دهد و صدا را باز می کند (میوه مخصوص خوانندگان و مداحان
۷) انار شیرین خارشهای بدن را تسکین می دهد.
۸) انار باز کننده ادرار و تقویت کننده دستگاه ادرار و مثانه است.
۹) مقوی معده و کبد است، البته انار شیرین
۱۰) کسانی که بیماری قند دارند از انار استفاده کنند.
۱۱) جهت درمان زخمهای دهان روزی چندبار آب انار ترش را در دهان نگه داشته و مزمزه نمایید.
۱۲) جهت درمان زخم داخل بینی یا گوشت اضافی روی زخمها آب انار ترش مفید است.
۱۳) رب انار مقوی بدن و چاق کننده است.
۱۴) اگر انار با دانه خورده شود از صدا کردن شکم جلوگیری می کند.
۱۵) خوردن انار غم و اندوه را از بین می برد.
۱۶) کسانی که میل به خوردن خاک و چیزی دیگر دارند با خوردن رب انار از بین می رود.
۱۷) خانمهای حامله اگر در دوران حاملگی رب انار بخورند ویار آنها از بین می رود.
۱۸) برای از بین بردن ترشحات ساده قاعدگی (پریودی) یا همان زنانگی از دمکرده گل انار استفاده می شود.
۱۹) برای کسانی که خروج مقعد دارند پوست انار خشک یا تازه توصیه می شود. برای کسانی که بواسیر دارند نیز مفید است.
۲۰) کسانی که کرم دارند پوست انار بسیار مفید است البته بهتر است یبوست نداشته باشند.
۲۱) کسانی که کم خون هستند یا احساس خستگی زیاد می کنند از دم کرده یا جوشانده برگ انار به عنوان چای استفاده کنند.
۲۲) دم کرده برگ انار میگرن را برطرف می نماید.
۲۳) برای درمان کرم کدو پوست خشک کرده ریشه با ساقه انار نیز مفید است. اما برای از بین بردن کرم کدو داروهای شیمیایی البته زیر نظر پزشک بهتر است.
۲۴) کسانی که مزاج گرم دارند انار ترش برای آنها مفید است.
۲۵) جوشانده پوست انار جهت ترشحات سفید خانم ها مفید است.
۲۶) از ترکیب گلهای له شده انار با روغن کنجد برای سوختگی استفاده می شود.
۲۷) اگر انار را با پوست و دانه به طور سالم بپزند و سپس کوبیده آن را در محل خارش بگذارند خارش را برطرف می کند.
۲۸) جوشانده گل انار درمان کننده پیوره و خون ریزی لثه می باشد.
۲۹) بهترین موقع خوردن انار صبح ناشتا با کمی گل پر است.
۳۰) انار تولید کننده اخلاط صالح است. همانا دو گونه خلط وجود دارد یکی مفید و دیگر غیر مفید که انار تولید کننده نوع مفید آن است.
۳۱) برای رفع درد سینه یا سرفه خشک سر انار استفاده می شود
۳۲) پودر پوست انار برای التیام زخمهای کهنه مفید است.
۳۳) عصاره گل انار و گلاب برای ورم چشم مفید است. بصورت ضماد با احتیاط مصرف شود.
۳۴) گل انار با آب بارهنگ برای زخمهای آلات تناسلی آقایان مفید است. در ضمن به جای گل ما می توانیم از پی سفید داخل انار استفاده کنیم.
۳۵) انار دفع کننده مضرات دخانیات می باشد.
۳۶) کسانی که می خواهند نوزادی زیبا داشته باشند در دوران حاملگی در فواصل غذا و ظهر و شب انار بخورند.
۳۷) خوردن انار مستی را رفع می کند.
۳۸) انار جهت صفرا و تب صفراوی مفید است. قبل از غذا میل شود.

نکاتی مهم درباره انار:
1) اشخاصی که دارای طبع سرد و تر هستند بعد از خوردن انار کمی زنجبیل با نبات بخورند.
2) کسانی که زخم معده دارند انار ترش ممنوع است. به طور کلی زیاده روی در مصرف انار ترش امکان به وجود آمدن زخم معده را دارد.
3) رب انار یبوست می آورد.
4) در موقع خوردن جوشانده پوست انار از خوردن روغن کرچک خودداری شود. زیرا ممکن است ایجاد مسمومیت نماید.
5) پوست آن سرد و خشک است.
6) انار شیرین طبیعت سرد، معتدل و کمی تر دارد.
7) انار ترش نیروی جنسی را کاهش می دهد.

خواص جادویی و شگفت انگیز پای مرغ .

آیا میدانستید پای مرغ بمب کلسیم محسوب میشود .

پای مرغ اگر مداوم مصرف شود میتواند آرتروز یا همان پوکی استخوان را بطور چشمگیری درمان کند و همچنین پای مرغ راشیتیسم یا همان نرمی استخوان را درمان میکند !!پای مرغ تا حد بسیار زیادی از خراب شدن دندان ها جلوگیری میکند و نیز پای مرغ از دچار شدن به دیسک کمر تا حدودی جلوگیری میکند (منظور از پای مرغ قسمت پنجه مرغ است نه ران یا ...)

*شاید بسیاری از شما از پای مرغ احساس چندش کنید و انرا دور بریزید ولی توصیه پزشکان و جراحان ارتوپد استفاده از سوپ های مختلف حاوی عصاره پای مرغ است!چون یکی ازغنی ترین منابع کلسیم و قویترین ویتامین،پروتئین ها، مواد معدنی و حیاتی برای بدن است.در مطالعه اخیر دانشمندان پزشکی در ژاپن نشان داد میدهد چهار نوع پروتئین درپاهای مرغ کشف کردند،که خواص جادویی بر سلامتی دارند.متخصص تغذیه ژاپن معتقد است مصرف سوپ پای مرغ بهترین دارو و منبع کلسیم و ویتامین D برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به نرمی استخوان ( راشیتیسم) است. همچنین افرادی که با مشکل آرتروز یا کمردرد یا به دیسک کمر مبتلا هستند.پای مرغ را 3 ساعت با پیاز بجوشانید،کم آب که شد مواد را درمخلوط کن ریخته و معجون ژله ای آن را در هفته دوبار در سوپ و یا خورش بریزید و نوش جان کنید.پای مرغ پر از مواد غضروف ساز و سرشار از سولفات کند و روئتین است.که در بهبودی مشکلات ذکر شده معجزه میکند..

*خواص درمانی معجزه اسای پای مرغ ..

• بهترین کنترل فشار خون بالا
• بهترین درمان برای پوکی استخوان
• بهترین درمان برای راشیتیسم
• بهترین جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروفها
• بهترین پیشگیری و درمان صدای مفاصل در حال فرسایش
• بهترین جایگزین برای قرص های غضروف ساز اروپایی و آمریکایی
• بهترین کمکی برای رشد کودک و نوجوان
• بهترین درمان برای سرماخوردگی و ضعف شدید
• بهترین منبع گلوکزامین و سولفات کندورایتین
• بهترین ترمیم کننده شکستگی استخوان
• بهترین بهبود دهنده کمردرد یا دیسک کمر
• بهترین راه برای درمان افسردگی وبا استرس مبارزه می‌کند

روش مصرف :مقدار 1 بسته پای مرغ را پس از تمیز و شستشو کرده به همراه 3 تا 4 لیوان آب داخل قابلمه ای قرار داده و مقداری پیاز را پس از پوست گرفتن اضافه کرده روی حرارت قرار داده و زیر آن را کم کنید و به مدت حداقل 4 تا 6 ساعت حرارت دهید البته با شعله ملایم، پس از گذشت این زمان محتویات قابلمه را داخل مخلوط کن ریخته و صافی کنید و در فریزر نگهداری کنید (حدودا یکماه ) و برای مصرف کافی است از “عصاره پای مرغ “تهیه شده مقداری را به انواع سوپ و خورشت تهیه شده اضافه و سپس میل کنید(.نکته بیشتر کلسیم درون این جوشانده فقط با آب لیموی تازه جذب بدن میشود.)پس هنگام خوردن این عصاره مقداری آب لیموترش به این غذا اضافه کنند.

هشدار: افرادی که مبتلا به بیماری قلبی و چربی خون و کلسترول بالا هستند باید از مصرف زیاد آن خودداری کنند و حتما بعد از تهیه آن چربی آن را بگیرند.و باید هنگام خوردن این عصاره مقداری آب لیموترش و یا آب غوره به این غذا اضافه کنند.

*پای مرغ به دلیل نداشتن گوشت ، هورمون های تزریقی به آن اثر نمیکند پس با خیال راحت حتما از این معجون استفاده کنید تا به فاصله یک هفته بینید که چه جادویی در درمان بیماری های ذکر شده می‌کند.فقط دقت داشته باشید یک ساعت قبل تا 3 ساعت بعد از خوردن پای مرغ به هیچ عنوان نوشابه ، چای و قهوه نخورید بهتر است چیزی نخورید !!!

خواص درمانی ماست با گیاه ها

ماست را با چه چیز برای چه بیماریی بخوریم

ماست و شوید مفید برای چربی بالا?
ماست و زیره برای درمان چاقی

ماست و شاهتره برای کبد چرب

ماست و خرفه برای کلسترول

ماست و تخم کتان برای درمان چاقی
ماست و یونجه برای درمان لاغری
ماست و نعنا برای درمان نفخ معده
ماست و شنبلیله برای درمان دیابت

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : شنبه 10 تير 1396 ساعت: 17:12